Zweites Semester

Aaaaaaaaa je to tady!

 

Druhej semestr, kterej pro většinu z vás v Čr ještě ani nezačal, a já už mám za sebou první testy!

Rozhodl jsem se zvolit stejnou/podobnou strategii jako minule, kdy jsem si vybral předměty víceméně podle toho, jak se mi chtělo. To je super. Je to něco jako když máte dárkovou kartu do Ikei na 5k, ale váš pokoj má 3×3 m. Spousta možností, věci co vypadají zajímavě, ale v reálu nebudou. Věci co vypadají otřesně, ale budou dobrý. Má oblíbená kategorie věcí, co vypadají hrozně a jsou ještě horší. No a pak předměty co vypadají super, jsou super, ale jsou hrozně náročný a vy jste línej 21yo kluk ze Sudet, a tak si je nedáte.

 

Nooo dal jsem si je. Tak popořádku.

Každý ráno vstanu, došourám se do sprchy, a pak běžím na snídani. V rychlosti něco sním a jdu pozdě na němčinu. Jo, fakt jsem do udělal. Studuju NĚMČINU V AMERICE. TBH (to be honest – abych byl upřímnej) není to tak hrozný. Já vím, zní to jako když se někdo snaží oběsit na staré ponožce a usmívá se u toho, ale vážně. Můj učitel se jmenuje Alex a je mu tak 27 a je…..Američan, co žil 6 měsíců v Berlíně. Nosí pletený vestičky a každý ráno pije diet Coke. #fitnesslifestyle víš co.

Je super pozorovat, že mi dělají problémy jiný věci než Američanům, třeba když jsme na druhý hodině procvičovali tykání a vykání, tak jsem nechápal co se děje. Doplnil jsem celý cvičení správně! A když jsme u toho chlubení, tak dneska jsem dostali zpět první test a mám 95%, takže mi říkejte Herr Havlíček!

 

Abych úplně nezapomněl na můj obor, dal jsem si i jeden oborovej předmět. Šlo trochu o risk, protože je to úlně nová, nikdy dřív nevyučovaná class. Vyplatilo se! Jde o „technologii pro rehabilitaci a pomoc lidem s handicapem“, a musím říct že boom boom, náš učitel je sice trochu uspávač hadů (S/O Jarda Svatoň jak říkal Měšťánek), ale ví toho hodně, a i když zvládne mluvit se zápornou hlasitostí a na jednom tónu, tak to co říká, jsou vážně zajímavý věci a vyplatí se!

 

A zatímco „rehab tech“ je předmět novej, tak naopak Biopsychologie je údajně legendární předmět, kterej tu jeden učitel učí posledních 37 let. Letos poslední semestr, pak jde do důchodu, ale já ho stihl! Jde vlastně o to jak moc biologie (hlavně z pohledu anatomie, fyziologie a genetiky) ovlivňuje psychiku, a to nejenom člověka, ale i zvířat. Vlastně spíš naopak, vycházíme ze zvířat a aplikujeme to na člověka. Zajímavý je s jakou plynulostí přecházíme mezi biologií a psychologií, dává mi to hrozně smysl a příjde mi škoda, že jsem to tak nikde dřív neviděl. Ale nestuduju psychologii žejo.

 

A poslední předmět, třešnička na dortu – ale podle všeho dost náročná třešnička. Vines, Wines & You (Réva, Víno a Ty). Začínáme až v Březnu, ale co jsem slyšel, tak předmět je hodně náročnej, nicméně: V HODINÁCH SE OCHUTNÁVÁ VÍNO. To asi mluví za dost. Předmět si samozřejmě můžou zapsat jenom lidi 21+. Platí se za něj extra poplatek. ALE PROSTĚ CHODIT DO ŠKOLY A UČIT SE O VÍNĚ?

 

Každej den němčina, dvakrát týdně rehab a biopsych. Od Března víno! Co k tomu říct… rozvrh jak víno, see ya!