Výlet do DC

Už jsem začínal mít pocit, že chodím moc do školy, tak jsem si udělal výlet do Washingtonu DC.

Vlastně jsem se tam chtěl podívat na rakety.

A taky tam byla moje kamarádka, tak jsem se chtěl potkat.

No prostě byl jsem tam.

 

Protože popisy výletů jsou většinou nudný, moc to nepopisuju. I tak je to nudný. Enjoy.

 

V úterý v poledne jsem odlítal z Omahy, což je větší město hodinku od Lincolnu, kde studuju. Protože jsem moudrý, a předvídám dopředu, koupil jsem si letenku tak, že si vedle mě nikdo nesedl, a tak jsem mohl dělat v letadle spoustu věcí, co se dělají špatně, když vedle vás někdo sedí. (Promazávat galerii selfíček atd.)

V DC jsem se hned potkal se Sárou a Verčou, který spolu poslední tři týdny cestovaly. Prej byly ušmudlaný a smradlavý, ale mě se líbily, byly dokonce skoro tak hezký, jako pandy, na který jsme koukali v zoo. Kromě pand jsme tam viděli i hnusný hrnky, a pána co se do něj holky zamilovaly, takže v pořádku výlet.

Pandy!!!

A photo posted by Vašík Havlíček (@marquessvasik) on

Následoval přesun metrem, a Sára nás vedla na nějaký náměstí. Celkem nic moc zajímavýho, i když to bylo kolem hezký, to že ne. No, a pak jsme si všimli toho plotu s vojákama. Bílý dům se svojí zahradou a fontánou. Čekal jsem ho větší. Verča taky.

Večer a noc jsme trávili u Nicka, kterej je voják s tajným úkolem, což mě dost fascinovalo, ale asi to není v DC nic tak neobvyklýho. Nevím. Vzal nás na TOTCHOS, což jsou něco jako Nachos, ale s Tater Tots, což jsou něco jako… no najděte si to, prostě dobrý jídlo.

Kámísci #sockybudouvzdyckysocky #conlai #teamDC2016 #vypravej #robiczech

A photo posted by Vašík Havlíček (@marquessvasik) on

Ukázalo se, že počasí jsem předpovídat nezvládl, a tak ve středu pršelo. S představou, že to přestane, jsme vyrazili nakoupit nezbytný věci pro návrat (Victoria’s Secret prostě v ČR není). Nepřestalo.

 

DŮLEŽITÁ ČÁST ČLÁNKU

Byli jsme v National Air and Space Museum. Nevím moc, co k tomu mám říct, asi jen toto: Když jsem tam vešel, začal jsem skákat radostí. Všechno jsem si fotil. Pořád jsem holkám něco vysvětloval, a ony se tvářily, že jim to nevadí. Asi 15 minut jsem sledoval satelity a přirovnával je velikostí k autobusům, než jsem pochopil, že Sára potřebuje čůrat. Asi 30 minut jsem se rozhodoval, kterej přívěšek s raketoplánem si koupit, než jsem pochopil, že dneska chceme ještě něco stihnout.

KONEC DŮLEŽITÉ ČÁSTI

 

Venku pořád pršelo, ale my byli na výletě, a tak nám to nevadilo. Prošli jsme se od muzea ke Kapitolu, dali si borůvkový kapsičky a bylo dobře.

Ve čtvrtek ráno holky vyzvedl Sářin kamarád z práce (TO je možná podstatný, Sára dělala celý léto v DC plavčíka) a hodil je na letiště. Protože pršelo ještě víc než ve středu, tak jsem vyrazil do přírodovědnýho muzea, kde Ben Stiller bojoval s T. Rexem. Musím říct, že to bylo asi nejhezčí muzeum, co jsem kdy viděl. Fakt super, parádně udělaná prohlídka, navíc informace stručný, ale zajímavý (přesnej opak tohohle blogu). Po muzeu jsem se toulal chvilku ulicema, a potom letiště a Nebraska.

Slonisko

A photo posted by Vašík Havlíček (@marquessvasik) on

Co se týče dojmů, tak i přes pršení a všechno, mi DC přijde jako nejhezčí město, kde jsem kdy byl. Sorry Praho. Čistý, prostorný, moderní, ale přitom žádný mrakodrapy. Určitě tam chci ještě na jaře, prý je to krásný. Zaprvý to chci vidět, zadruhý je tam ještě jedno space museum, který jsem nestihl.