Konec semestru a půlmaraton

Jo běžel jsem.

Ok kecám, byl to jen půlmaraton, ale i tak se to počítá, ne?

 

Jak to ale celý bylo? Proč jsem nenapsal nic od jarních prázdnin?

 

Taak. Já se totiž poprvé v životě rozhodl obout trochu do školy. Prostě se fakt učit, dělat úkoly atd a že uvidíme, co z toho bude. Navíc mi přibyla Wine class, kterou jsem před jarníma prázdninama měl snad dvakrát, a to byl sekec mazec sedm hodin týdně školy navíc. Noo sranda.

Sedm hodin? Jo. Ono to teda oficiálně bylo šest. Od pěti do osmi, úterky a čtvrtky. No joo, ale. Paul, náš učitel, je prostě takovej děda, co rád povídá. A někdy se prostě zastaví až po čtyřech hodinách. Někdy po třech a půl. NE-VA-DÍ. Bylo to zajímavý (polovina lidí v naší class spala, ale jede Mexičan a jeden Čech (neuhádnete kdo (jo, tohle je třetí vnořená závorka)) se pořád na něco ptali (jo, všichni spolužáci mě za tohle vždycky milovali)), ale i tak občas trochu dlouhý.

Jasně, wine class. „Poslechneš si dědu, dáš si vínko a jedeš dom“, říkáte si někteří. No ale! Ono to není tak jednoduchý. Ano, měli jsme testy. Ne, nebyly na ochutnávání vín. Otázky se týkaly názvosloví, odrůd, historie, vinohradnictví (pěstování vína), vinařství (výroba vína) ale i konzumace. Jaký víno je ideální k lososovi z Aljašky? Pinot Noir z Oregonu (my mu říkáme Rulandské Modré).

Tak 8 predmetu v USA hotovych, ted mesic prace a pak CR! . #robiczech #unl

A post shared by Vašík Havlíček (@thelifeofvasho) on

Kromě toho jsem se snažil něco natrénovat na maraton, ale v půlce dubna mě osvítila moudrost a došlo mi, že na maraton letos nemám, nebo… ne ve zdraví, a přeregistroval jsem se na „procházku růžovým sadem“ názvem půlmaraton. 21 km. PO-HO-DA.

No a tohle všechno jsou výmluvy, proč jsem nenapsal blog dřív. Realita? Byl jsem prostě línej.

 

Dva dny před startem maratonu jsem zjistil, že běží 13 000 lidí. Ajo, tak aspoň nepoběžím sám. Pak mě začlo bolet břicho z nervozity. Pak to přešlo a už jsem se jenom těšil. A bylo na co.

Lincoln Marathon je akce, na kterou se domácí těší celej rok. A na trati to tak vypadalo. Celá byla úplně obsypaná fanouškama, kteří nabízeli přes vodu na pití a ovoce po vodu svěcenou a donuty. Nu, jiný kraj, jiný mrav. Bylo to super a vytvořilo to takovou atmosféru, že na 16. km jsem se cítil jak kdybych uběhl čtyři. No, na 17. už jsem se teda zase cítil jako na sedmnáctým, ale to už mi ty čtyři zbývali a nějak jsem to doklepal.

 

KONEC DOBRÝ, VŠECHNO DOBRÝ.

 

Čas 1:48:04, průměr za druhej semestr 3.79 (maximum je 4.00), a známky A,A,A-,B+.

Spoko.

 

Ještě napíšu o tom, jaký je to bydlet mimo campus a nemít školu, nebojte.