Farmers only

Nebraska je stát farem.

Stát sedláků.

Ne, vážně, farmu tu má docela dost lidí. Jendou jsem řekl nahlas, že bych se na nějakou rád podíval, a bylo.

dsc_0714

Můj kámoš Erich vyrostl na farmě asi dvě hodiny od Lincolnu, takže jsme se domluvili, v sobotu ráno zvedli kotvy a vyrazili za dobrodružstvím! V Nebrasce se pěstuje hlavně kukuřice. Tohle možná byla pravda tak pět let zpátky. Pak se zvedly ceny kukuřice, a teď se tu pěstuje JENOM kukuřice. No dobře, ne úplně. Ceny zase spadly, takže občas narazíte i na sójový boby. Nevím jak to vypadá, takže bych to nepoznal, ale někdo mi to říkal. Kromě toho se tu hodně chová dobytek. Opět to není takový, jak to zní. V tomhle státě totiž dobytek = kráva. Tur. Tuři?

dsc_0728

Co se týče Erikovy farmy, tak tohle naprosto splňujou. Krávy (ty už jsme neviděli, protože… no na mlíko je nechovaj), kukuřice. Hodně kukuřice. Těch krav taky hodně, prý se to liší, ale většinou tak 300 – 700. Ok proč ne, taky znám lidi co mají třeba i dva psy.

dsc_0918

Na farmě/farmářským životě jsou důležitý určitý věci, což jsem pochopil až právě tady. Je to: střílení, auta, pušky, pick-upy (těm se tu říká truck), náboje, čtyřkolky, zbraně. Je to docela rozmanitý. Takže jsem se samozřejmě musel zapojit. Střílel jsem do dýně!! Viděl jsem že lidi tu OPRAVDU mají šest pušek v ložnici nad postelí. Jel jsem na korbě pick-upu. Čtyřkolku jsem nestihl, protože!! v tu samou chvíli jsem jel v KOMBAJNU. Jestli někde uvidíte, že letošní sklizeň kukuřice překonala očekávání, víte proč.

img_0123

Thanks for these beautiful photos Ashley!