Co mi v USA chybí

Jasně, USA není Česko. Jasně, je tu spousta věcí super, ale taky mi tu docela dost věcí chybí. Co a proč?

 

Jídlo

Američani jsou POSEDLÍ jídlem a jezením. Ale co jsem zatím měl možnost ochutnat, tak není o co stát. Hodně věcí je polotovar, ovoce a zelenina často vodnatý a bez chuti. Jo a omáčky se dávají na všechno a ke všemu. Chybí mi brambory, rýže, sladký jídla, kuřecí řízky a koláče.

cdd6c523-9dc3-456d-81c5-dc0432b4f954                                        Občas si toho objednám tolik, že jsem najezenej už jen z velikosti porce

Pivo a víno

Pivo tu samozřejmě mají. I víno. Ale prostě není to ono. Naše pivo je huňatý, člověk se v něm utopí a má říz. Pivo tady je plochý, bez pěny a do třetinky. Víno se tu hledá těžko, uvidíme v příštím semestru, kdy budu mít předmět o víně, včetně degustací. Celkově si „na pivko“ nebo „na vínko“ moc nezajdu, protože dost kamarádů nemá 21, takže je do baru ani nepustí.

 

Flákání

Amíci se prostě učí do školy. Chtějí mít dobrý známky. Soutěží mezi sebou. Kde je posílání si úkolů? Kde je „halvně projít“? Nepřišel jsem dvakrát za sebou na přednášku, a spolužačka se mě zeptala, jestli tam ještě chodím, myslela si, že jsem to vzdal. Kdyby věděla, že u nás je člověk pečlivej, když na dvou přednáškách BYL…

 

Šaty a podpatky

Holky si tady myslí, že je potřeba se do školy oblíkat jak na tělocvik. Vlastně všichni, i kluci. Tam mi to teda nevadí. Tepláky do školy? Legíny? Pyžamo? Welcome to the US!

img_0009                                                      Ponožky v sandálích nejsou jen česká záležitost. Bohužel.

Řadící páka

Já jsem se divil, že tady řídí už od čtrnácti. Pak jsem si zkusil řídit jejich auta… Jeden místní mi vysvětloval, že si koupil auto s manuálem, tak ho nemusí zamykat, protože s tím mu nidko neujede.

 

Lidi s názorama na situaci ve světě

Tady se řeší fotbal a soccer a baseball. Jak mě znáte, nejsem největší sportovní fanoušek. Zato co se týká světovýho dění, tak většina lidí neví. Můj kamarád studuje politologii, ale když jsem vytáhl Krym, tak mi řekl, že si přece odhlasovali, že chtějí k Rusku.

 

Chybí mi taky rodina, kamarádi, Brno, stahování Torrentů, hory a další věci, ale nikdo nečte dlouhý články, a taky jsem línej je psát. Každopádně pokud chcete abych o něčem napsal/rozvedl něco o čem už jsem psal, tak hit me up, nevím co lidi zajímá.

Comments are closed.