Camping baby!

Fall Break.

Jo, máme podzimní prázdiny na vysoké. Jako překvapilo mě to, ale nestěžuju si.

Jak jsem to zjistil, tak jsem se samozřejmě snažil vymyslet co nejlepší program. No, už jsem asi starej, takže mě nakonec nejvíc lákalo jet kempovat do lesa s dalšíma 12 klukama. A stálo to za to.

screenshot_1

Když se řekne kempování, tak si představím spaní pod stanem, paštiku, těžkej batoh a chození po horách. Ne tak úplně v Nebrasce. Zaprvé: nejsou tu hory. Zadruhé: jste v USA a tady se uctívá jídlo. Né po kvalitě, ale po kvantitě. Takže naše kempování vypadalo trošku jinak. Naschvál jsem se nikdy neptal co je v plánu, a užíval si překvapení.

Processed with VSCO with m5 preset

Nejdřív je potřeba nakoupit jídlo. Tenhle bod jsme docela zvládali do chvíle, kdy jsem zjistil, že nakupuju sám, zatímco zbytek se zasekl u sekce se sendvičema a svačí. OK. Pak následovala dvouhodinová cesta. Nevím jak, ale ocitl jsem se na prostředním sedadle nejmenšího z aut. V ostatních jeli vždycky jen dva lidi, ale my jsme jeli v pěti, což bylo super, protože oba kluci vedle mě spali. To jsme si ale pokecali!

Processed with VSCO with m5 preset

Na místě jsem zjistil, že máme chlaďák, a v něm 2 celý kuřata, 60 párků, asi 8 balení chleba, 10 krabiček musli tyčinek atd atd. Proč ne! Dotáhli jsme veškerý vybavení asi míli daleko na krásný místo s výhledem na řeku. Postavili jsme stany, zavěsili houpací sítě, a já čekal, co bude dál. No, jeli jsme na fotbal. Ano, prostě jsme se zase míli vrátili k autům, nasedli a jeli 20 minut do městečka koukat na fotbal. Fall City má 4324 obyvatel, takže jsme zapadli to parádního maloměstskýho baru. Vypadalo to tam přesně jako ve všech filmech, kdy někoho hledá FBI a on se snaží nenápadně popíjet pivo v malým městě.

Processed with VSCO with f2 preset

Vyhráli jsme, díky čemuž mají teď Huskers skóre 6-0 na zápasy, což je poprvé od roku 2001. Bohužel se při zápasu zranilo docela dost hráčů, a bohužel nás ještě čeká zápas s Ohio State, což je jedna z nejlepších škol v konferenci, ale i tak super výsledek. Tohle bych nevěděl, ale celej zbytek kempování se to probíralo. Po fotbale pěkně do kostela, tam se místní kněž rozhodl využít 13 nových farníků, a nasadil kázání o historii Fall City. Konec, do aut, míli k tábořišti, a kuře na oheň!

Druhej den jsme posnídali (asi 2,5 hodiny), a vyrazili na výlet. Počasí nám dost přálo, 16. října jsme se potili v tričku a kraťasech. Cestou jsme se dostali k řece, a zazněla rychlá úvaha o logice věci („Když seběhneme k řece, dostaneme se nějak nahoru? Seběhni a uvidíš.“). Následovalo koupání, diskuze o šířce a hloubce řeky, experimentální měření, úvaha o cestě zpět, šplhání do svahu, prodírání se lesem, hledání cesty na značku…jestli jste nikdy nebyli na výletě jenom s klukama, neumíte si představit, jak vážně se to všechno bere, a jak moc je potřeba všechno řešit nejsložitějším možným způsobem.

Processed with VSCO with f2 preset

Zhruba v půlce plánované trasy jsme uznali, že už jsme ušli dost, a že je čas se vrátit. Tak jsme se vrátili. Svačina, šlofík, a cesta zpět k řece, aby se vykoupali ti, co to předtím nezvládli. A pak už jenom grilování, jídlo, jídlo, grilování… V noci bylo tak teplo, že jsem dokonce přemýšlel, proč vůbec existujou spacáky. Ráno snídaně + balení (po dvou hodinách, kdy ještě nebyli všichni ani nasnídaní, jsem se neudržel a začal to popohánět). Odnosili jsme věci do aut, a měli se vydat k jeskyním, kde údajně bydleli indiáni. No, dali jsme si svačinu. Pak se několik z nás usneslo, že je škoda ty auta nevyužít, když už je máme. Tak jsme k těm jeskyním prostě dojeli.

Processed with VSCO with f2 preset

Na cestu domů jsem obsadil auto, kde byl jen jeden další kluk, takže pohodička. Stavili jsme se ve městě kde vyrostl, který vypadalo pro změnu jako z vesternu, a já jen čekal, kdy potkám Martyho McFlye, nebo Clinta Eastwooda. Šli jsme volit. Nechce mi říct koho tam hodil, takže asi Trumpa.

Processed with VSCO with f2 preset

Jestli se někdy pojede znovu kempovat, tak jsem pro. Už vím, že je důležitější vidlička, než pohory.

Processed with VSCO with f2 preset